Drugi rok z rzędu odbyła się kursokonferencja szkoleniowa trenerów OSPR. Po szkoleniu w Spale przyszedł czas na Wałcz. W dniach 25-27 listopada 2016 r. nad jezioro Raduń przyjechało ponad 250 osób. Piłkarze ręczni dotąd nie gościli w progach OPO COS Wałcz. Przeszkodą były zapewne pełnowymiarowe obiekty do piłki ręcznej. Jedna wg zapewnień Dyrekcji Ośrodka ta sytuacja ma się zmienić. Infrastruktura jest systematycznie rozbudowywana, a w najbliższym czasie rozpocznął się inwestycje w halę mogącą pomieścić dwa boiska do piłki ręcznej. Zwiększona zostanie przepustowość stołówki. Tym czasem korzystaliśmy gościnnie z hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1w Wałczu. Szkolenie obejmowały wykłady z psychologiem, fizjoterapeutami, informatykiem, koordynatorami OSPR prezentującymi praktyczne wskazówki do prowadzenia zajęć z młodzieżą objęta Projektem. Trenerzy wśród materiałów konferencyjnych mieli udostępnione specjalistyczne książki i filmy szkoleniowe. Kursokonferencja będzie się odbywać cyklicznie w okresie paździenik-listopad.